Wartości

Misją naszej firmy jest: Nieustanne dążenie do perfekcji w produkcji mebli.

 
Wartości, którymi kierujemy się w naszej działalności są przede wszystkim:

Człowiek

Podstawą naszego biznesu są ludzie, którzy z nami pracują, dlatego staramy się by byli zadowoleni i dumni z pracy w naszej firmie.

Środowisko

Wierzymy, że każdego dnia pracujemy na przyszłość naszych dzieci, dlatego staramy się do minimum ograniczyć wpływ naszego biznesu na środowisko naturalne.

Wiarygodność

Zobowiązania wobec Naszych Partnerów są dla nas kluczowe, dlatego każdego dnia pracujemy nad ich dotrzymywaniem.

 

 

 Srebrna Góra - kotłownia węglowa

W związku z pojawiającymi się ostatnio zarzutami dotyczącymi spalania odpadów w zakładzie w Srebrnej Górze, czego dowodem mają być nagrania na których widać czarny dym wydostający się z komina chcielibyśmy poinformować że przeprowadziliśmy drobiazgową kontrolę tego zgłoszenia. Wyniki są następujące:

- załadunek dużych ilości węgla na ruszt w kotłowniach węglowych z ręcznym podawaniem paliwa powoduje gwałtowne wychłodzenie kotła czego efektem jest niedokładne spalanie i wydostawanie się czarnego dymu z komina.

- spalanie odbywa się zgodnie z przepisami prawa jak również w zgodzie z zezwoleniem uzyskanym z Inspekcji Ochrony Środowiska

Obserwacje te zostały również potwierdzone wynikami kontroli ze strony WIOŚ, która nie wykazała niezgodności

Pomimo tego, mając na celu poprawę istniejącego stanu,  przeprowadziliśmy dodatkową analizę i testy, dzięki którym możemy w sposób bardziej świadomy pracować z istniejącą kotłownią węglową, a mianowicie:

- kupować węgiel o najniższym dostępnym na rynku udziale pyłów (pomimo stosowanie zgodnego z normami)

- zwiększyć częstotliwość załadunku przy jednocześnie zmniejszonych porcjach, co zredukuje poziom wychładzania kotła a tym samym zredukuje emisje pyłów

- zaplanować długofalowy proces wykluczenia źródeł zasilania opartych na węglu.

W naszej opinii wdrożone działania dały natychmiastowy efekt, który staramy się monitorować na bieżąco. Poniżej podajemy link, do kamery, na której widać komin zakładu w Srebrnej Górze:

Srebrna Góra on-line

Jeżeli macie Państwo zastrzeżenia dotyczące Ochrony Środowiska w działalności naszego przedsiębiorstwa prosimy o ich zgłaszanie na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DANE KONTAKTOWE

DOLMEB Spółka z o.o.
ul. Stalowa 25, 58-100 Świdnica
t
el.  74 649 56 30, fax 74 649 56 44

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
http://www.dolmeb.pl

Copyright © 2012 DOLMEB Sp. z o.o. Design by: RedBullet

DO GÓRY