Dolmeb dawniej

Dolmeb sp. z o.o powstała w 2002r., jednak początki naszej firmy sięgają aż roku 1945. Wtedy to powstały w Świdnicy Państwowe Zjednoczone Zakłady Drzewne.
Na początku swojego istnienia produkowały ławki szkolne, łóżeczka dziecięce, biurka, wyposażenie wnętrz sklepowych a także obudowy dla przemysłu radiowego. 

Przedsiębiorstwo rozwijało się często zmieniając nazwy. Najbardziej znane w historii to Świdnickie Fabryki Mebli od 1952r oraz Dolnośląskie Fabryki Mebli od 1975r.
W czasie największego rozkwitu w skład DFM wchodziły zakłady produkcyjne w Świdnicy, Bystrzycy Kłodzkiej, Lubawce, Świebodzicach, Jaworze, Wrocławiu, Dzierżoniowie, Wałbrzychu, Kłodzku i Srebrnej Górze, które zatrudniały łącznie około 3500 osób. 


           


 

W I połowie lat 70 rozpoczęła się współpraca ze szwedzką firmą IKEA, co miało istotny wpływ na dalsze losy przedsiębiorstwa.


W 1991 r. nastąpił podział Dolnośląskich Fabryk Mebli w wyniku którego zakłady w Świdnicy i Srebrnej Górze stały się PPUH „DOLMEB”.


Na skutek niekorzystnej sytuacji finansowej spółki w 1994 r. ustanowiony został Zarząd Komisaryczny, który trwał aż do 2002 r. , kiedy to firma została sprywatyzowana.
Od tej pory istnieje jako Dolmeb sp. z o.o.
DO GÓRY